Výstup ku vodopádu Skok 1789m.n.m

Autor: Denis Herák | 11.3.2018 o 17:36 | Karma článku: 2,69 | Prečítané:  734x

Tento krát si dáme výlet - prechádzku ku vodopádu Skok. Môžem to odporúčať každému, kto hľadá niečo ľahké a nemá veľa času. 

Neplánoval som žiadnu túru ani výlet, ale ako som tak pozeral večer počasie a hlásili krásne slnečné počasie, rozhodol som sa že ráno pôjdem pozrieť Vysoké Tatry. Najprv som si povedal, že pôjdem len na Štrbské Pleso, kde si dám nejaký dobrý obedík a čajík, ale nedalo mi to a preto som si veci nachystal na ľahkú túru - prechádzku a to výstup ku vodopádu Skok. 

 Skoré ranné vstávanie bolo ako vždy príjemné, lebo som vedel že ma čaká krásne počasie a hlavne krásna príroda. Môžme byť hrdí na to akú krajinu máme, ale škoda že si ju nevážime a robíme v nej taký bordel. Ako som tak šiel, auto som nechal dole v Štrbe na parkovisku a hore na Štrbské Pleso som išiel zubačkou :) Kúpil som si lístok a myslel som si že zubačku nebudem stíhať, ale našťastie nastupovalo veľa ľudí a stihol som ju len ta tak :). Ako pomaly ideme zubačkou hore do kopca a ja sa pozerám do mobilu a odpisujem na facebooku, tak do mňa štuchne staršia pani a povie mi, aby som sa pozrel von a videl som tú krásu. Moc som sa tešil keď vystúpim a budem môcť ísť rýchlo na jedno mieste, kde bude krásny výhľad na celé Nízke Tatry. Vystupujem a rýchlym tempom idem na dané miesto. Položím batoh na zem vytiahnem statív a foták a ide sa fotiť. Neskutočne počasie krásne biele hory a tá nádherná jemne fialová až ružová inverzia, ach bol to pohľad ako v rozprávke, pohľad ktorý každému milovníkovi turistiky a prírody dostane do srdca pocit šťastia a lásky k prírode.  Nemal som slov a len som fotil a fotil a tešil som sa na to,  keď budem domov a fotky si otvorím v NTB a budem tú krásu upravovať a publikovať ju na nete.  ( mal som možnosť vidieť celé Tatry od Západu až na Východ a pri tomto krásnom pohľade som si mohol zaspievať hymnu ľudoviek a to na Kráľovej Holi, lebo som ju krásne videl ) 
Pohľad na Nízke Tatry
Pohľad na Nízke Tatry 
Pohľad na Nízke Tatry
Pohľad na Nízke Tatry
Pohľad na Nízke Tatry (vidieť aj Kráľovu Hoľu)
Pohľad na Nízke Tatry
Po krásnom fotení som sa vybral ďalej a to smer Štrbské Pleso. Najprv som si spravil jedno kolečko okolo plesa a nafotil som si nejaké fotečky nech mám všetko zdokumentované. Najprv som si myslel, že ľudí nebude veľa, ale kde že bolo ich tam ako mravcov a to hlava na hlave, ale treba krásne počasie využiť.  Pohľad na tie naše hory ma stále baví a aj bavil :).  
Štrbské Pleso (túto fotku som si dal spraviť na foto obraz na AL dosku) 
Hotel alebo skôr už len Pamiatka na Štrbskom Plese

Pofotil som všetko čo som chcel a musel som sa vybrať ďalej, aby som časovo všetko stíhal tak, ako som to mal cca v pláne. Zobral som to krížom cez pleso a pomaly som sa dostal na chodník, ktorý ide ku vodopádu Skok. Prvá časť chodníka bola príjemná a pod snehom, takže sa mi to nešmýkalo, ale keď som sa dostal na druhú polovicu trasy tak sa všetko zmenilo a chodník už bol trocha pod ľadom a sem tam sa to šmýkalo, ale nebolo to nič hrozné, lebo ten pocit krásneho počasie a teplého slniečka stál za to. Cestou tam išlo veľké množstvo ľudí hore, ale aj dole. Keď som sa pozrel za seba videl som výhľad krásny, ale slnko bolo priamo za mnou tak mi to trocha kazilo, ale nevadí ide sa ďalej. Ako tak prichádzam ku vodopádu, vidím tam odpočívať skupinku ľudí, ktorý tam obedujú nejaké koláčiky a ako inak nechali tam jeden obal. Nezostávalo nič iné ako si ho dať do batohu a vyhodiť ho namiesto nich. Vodopád som skoro ani nevidel no ved čo sa dalo očakávať v zime :). Ale bolo to krásne všade veľa snehu a hlavne teplučko mal som na sebe len termo tričko a aj tak som sa cítil ako cez leto.  
Vodopád Skok takto vyzeral

Všetko som pofotil tak som si tam sadol na jednu skalu, kde som si dal čajík niečo pod zub a nezostávalo nič iné, ako sa vybrať dole naspäť. Cestou dole som stretol ešte väčšie množstvo ľudí a mal som dobrý pocit s toho, že som tam mal súkromie a mohol som si sám užiť tú krásu.  Ako som prišiel dole na Štrbské dal som si dobrý obed a čajík a išiel som pozrieť ešte jedno miesto, skade je krásny pohľad na Nízke Tatry a bol som prekvapený keď inverzia stále bola. 

Pohľad na Nízke Tatry
Pohľad na Nízke Tatry
Pohľad na Nízke Tatry
Takže tento výlet, ktorý som naplánoval no skôr neplánoval stál za to a oplatilo sa tam ísť. Príjemné čítanie prajem. 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotnícke šmejdy ponúkajú naďalej. Zakročiť nevie nikto

Pomôcky predáva firma zo súostrovia Komory.

Komentár Zuzany Kepplovej

Fico má pravdu. Nezápasí so Sulíkom, ale s Kiskom

Robiť dramaturgiu relácie na želanie politika, je zlým signálom.


Už ste čítali?