Hrebeňovka Malá Fatra 1

Autor: Denis Herák | 2.9.2018 o 12:02 | Karma článku: 1,99 | Prečítané:  826x

Snilovské Sedlo - Veľký Kriváň - Pekelník - Malý Kriváň - Suchý - Klačianska Magura CHATA - Vrútky VLAK. Celková dĺžka 22km ... Celkové prevýšenie a klesanie 995m ... 2113m

Teraz si dáme staršiu turistiku, ktorú som bol 18 augusta v tomto roku :). Piatok po robote som pozeral počasie na SHMU a kedže víkend mal byť krásny, tak som sa rozhodol, že namiesto bicykla pôjdem po dlhšej dobe na pešiu turistiku. Trvalo mi dlho keď som si vybral miesto kam, ale nakoniec ma dostala krásna hrebeňovka v Malej Fatre.

Kedže sa ku mne nikto nechcel pridať, tak som sa vybral ja sám na cca 22km dlhú turistiku cez krásne pohorie. Ako vždy zase ma čakalo skoré ranné vstávanie a skoré ranné cestovanie autobusom do NM. Našťastie autobus nemeškal a mal som ešte cca  7 minút na kúpenie si lístka na vláčik smer ZA. Musím povedať, že vlak bol plný ako každý víkend cez leto, vlastne žiadna novinka :). Ale našťastie som si sadol a mohol som troška driemať. V ZA som mal cca 15 minút na autobus do Vrátnej a ako inak, autobus plný a tlačenka sa mohla konať :), ale zase som mal šťastie a pekne som si sedel.

    


Kôli času, som sa musel do Snilovského sedla vybrať Lanovkou, ktorá stojí 10euro cesta hore a 11,50 hore a dole. v Snilovskom Sedle som bol cca okolo 10:40 a mohol som sa vybrať na moju trasu
 


Ako prvé stúpanie ma čakalo na Veľký Kriváň. Musím uznať, že v zime to bolo o mnoho ťahžšie a čudujem sa, ako sme to v takom zlom počasí mohli vtedy dať s partákom Jankom. Na vrchole bolo asi milión ľudí, a spraviť si tam fotku s tabuľkov bolo skoro nemožné, kedže som mal času málo a čakať sa mi tam niekoľko minút vážne nechcelo.
 


Vybral som sa dole a teraz ma čakalo pár KM toho najkrajšieho čo v Malej Fatre môže byť. Krásny hrebeň plný skál a úzkych chodníkov a čučoriedky na každom kroku. Stále išlo veľa ľudí a v kuse som sa prebiehal jedným pánom a už sme si začali s toho robiť srandu :).

 


Blížim sa ďalšiemu cieľu a to je Vrch Pekelník,  zase tam bolo dosť ľudí, tak som si na rýchlo odfotil tabuľku spravil krátke video a mohol som sa vybrať ďalej. Hnevalo ma, že nemám vrcholové fotky, ale človek nemôže mať vždy všetko. Začínalo byť už neskutočne horko a na hlavu mi pálilo slnko a myslel som si, že sa mi mozog uvarí. Nečakal som, že aj vo výške 1600m.n.m bude viac a to 30°C, ale čo už musím pokračovať, nech stíham všetko ako mám.

 

 


Teraz ma čaká dlhé putovanie až na vrch Malý Kriváň a ako sa ku nemu blížim tak chodenie je stále krajšie ale i náročnejšie. Začínajú byť jemné skalnaté úseky, kde treba liezť a dávať si pozor na každý krok.

 Cítil som jemnú únavu, a vedel som že ma teraz čaká to najťažšie celej hrebeňovky a to dostať na sa vrch Suchý. Je to úsek, kde je strašne veľa skalnatého povrchy a veľa lezenia ak to tak môžem nazvať. Ale pomalým tempom to všetko zdolávam a pomaly ale isto sa blížim k nemu. Začína ma zas bolieť to moje nedoliečené koleno, ale už som si zvykol a beriem to pozitívne.
 


Jupí došiel som tam a zase ľudia :(, ale nevadí spravím fotku a idem dole. Už ma čaká len to príjemné pár KM lesíkom a na chatu, kde si dám dačo dobré pod zub a na pitie.

 

 


Prídem ku chate ľudí veľa a už mám s toho asi aj alergiu :) ale objednal som si kapustovú polievku, ktorá bola dokonalá ako vždy a k tomu čierne nealkoholické citrónové pivo mňam. Oddýchol som sa a čakal ma už len zostup do Vrútok, kde nasadnem na vláčik a smer domov.
 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Píše Tomáš Nociar - Fórum

Odborník na extrémizmus Andrej Danko

Šéf národniarov by nemal zabúdať, odkiaľ on a jeho strana prišli.

Kalavská sa vzoprela Ficovi, Smer jej návrh nepodporí

Ministerka predloží stratifikáciu len ako obyčajný zákon.


Už ste čítali?