Haluzice (BIKE)

Autor: Denis Herák | 10.3.2019 o 12:23 | Karma článku: 1,31 | Prečítané:  454x

Ešte starší výlet. Cca týždeň a pol dozadu. Čoskoro sa napíšem blog aj z tejto soboty a to cyklo výjazd na Pyramídu - Zobor. 

Ešte cca týždeň a pol dozadu som bol na cyklo výjazde a pozrieť po roku obec Haluzice, ktorá ponúka tri krásne miesta na jednom mieste. A to tiesňavu Haluzice, ktorú som, ale tento krát vynechal kvôli veľkému blatu. Kostolík z 12/13 storočia a rozhľadňu Hájnica.  Cesta zo Starej Turej bola fajn, len dlho po asfalte, ale našťastie počasie spolupracovalo a teplota bola prijateľná a žiaden silný vietor.  Na prvej fotke môžete vidieť obec Moravské Lieskové. To je obec kde začala moja cyklo rozprávka ešte niekoľko rokov dozadu. Keď som na mojom prvom MTB biku značky CTM chodil skoro každý druhý deň na kofolu a par krát aj za jednou peknou dievčinou :)  


Ale, keď som sa obzrel za seba, videl som tento krásny rozprávkový pohľad na Veľkú Javorinu. Farby prírody + ten biely sneh je to krásne. Ale nezostávalo nič iné ako sa vybrať ďalej.
 


Ale o kúsok ďalej som zase zastavil a troška som sa pokochal pohľadom na pohorie Považský Inovec a tak tiež je vidieť aj vrch Inovec úplne na ľavej strane. Takže dneska už vidím druhý najvyšší vrch dvoch pohorí a to Biele Karpaty - Veľká Javorina a Považský Inovec - Inovec.
 


Posledné stúpanie po asfalte a už vidím rozhľadňu Hájnica a to je dôkaz toho, že už len kopček dole a budem v obci Haluzice. Príchod do obce bol tichý, štekalo len zopár havov ale inak ľudia žiadny. Asi bol každý v práci, kedže to bol pracovný deň a dôchodcovia odpočívajú doma v posteli :).
 


Ako prvý bod zastávky bude kostolík pri ktorom sa nachádza aj zvonica a cintorín.
 


Pomaly, ale isto odchádzam a idem na rozhľadňu. No chcel som to zobrať krížom hore po tur, značke, ale bolo to tak mokré a šmyklavé, že som to nedal aj keď som išiel vedľa bicykla. Nezostávalo nič iné, ako to zobrať do okolo. Bolo to možno o 500 metrov viac, ale aspoň som nemusel tlačiť bicykel.

Výhľady neboli sto percentné bol divný opar, ale aj tak to malo svoje čaro a bolo to fotogenické.
 


Ale nebol som tam dlho a pomaly som sa vybral domov. Naspäť som išiel po tur, značke lesom ktorá vedie do obce  Trenčianske Bohuslavice a potom som sa po hlavnej ceste vybral do NM a potom pekne domov na Starú Turú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody

Pred 15 rokmi ľudia tlieskali nákupným centrám. Dnes už nie, tvrdí investor.


Už ste čítali?