Strážovské vrchy - Malý okruh bicykel

Autor: Denis Herák | 26.5.2019 o 16:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  853x

Tento krát si dáme Strážovské vrchy a nabudúce zahraničia. Samozrejme, ak bude počasie za a nie proti ako tento týždeň. 

V sobotu som sa rozhodol, že pôjdem pozrieť Strážovské vrchy na bicykli, ale popravde ešte v piatok o pol noci som nevedel kam pôjdem. Môj prvý plán bolo ísť do Čadce a potom do Poľska na Baraniu Góru, ale kedže boli cez týždeň silné dažde, musel som tento plán presunúť na inokedy.  Takže som sa nejako dostal ku Strážovským vrchom a že na bicykli zdolám najvyšší vrch Strážov.  Sobotu ráno som sa vláčikom odviezol do Trenčianskej Teplej a potom som už pokračoval na dvoch kolesách, ktoré som musel poháňať svojou silou :) . Cez kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice som sa dostal ku mojej prvej zastávke a tovodné dielo Trenčianske Teplice. Čakal má krásny pohľad na špinavú hnedú vodu, ale to čo sa dialo v diaľke bolo krásne. Ranná nízka oblačnosť a zelené lesy do toho.  


Spravil som dve fotky a pokochal som sa tou krásou a musel som sa vybrať ďalej po asfaltovej ceste cez obec Omšenie, kde sa mi ukázal krásny pohľad na ich pýchuvrch Omšenská Baba. Nechcelo sa mi zastavovať, tak som pokračoval v mojej ceste ďalej až do obce Dolná Poruba, kde aj končí cesta. Preto som sa musel vybrať najprv po lesnej ceste, ktorá bola ešte ako tak v OK stave, až do úseku, kde sa blato množilo a cez chodník po ktorom som šiel tiekol malý potok. Tento úsek bol pre mňa náročný a chvíľkami až na nervy. Stále som sa pozeral na telefón na GPS mapu, kedy budem vonka z lesa, lebo už som musel bicykel tlačiť, lebo sa zadné koleso pretáčalo a mal som pocit, že spadnem. Ale aj na pešo to bolo zlé. Blato sa lepilo na kolesá a na topánky ani nevravím.
 


Ale konečne som sa dostal na tú lúku, na ktorú som sa tak tešil. Bolo to znamenie, že už som vonku z lesa. Naschvál som šiel po vysokej tráve, aby sa mi topánky a kolesá, ako tak umyli od toho lepkavého blata. Práve vtedy som si uvedomil, že trasu, ktorú som mal naplánovanú nemôžem zdolať. Kedže bolo takéto blato tu, čo bude v inom lese? Rozmýšľal som a nakoniec som si povedal, že zdolám aspoň Homôlku a že pri chate zmením svoj plán.
 


Nakoniec som plán zmenil. Namiesto MTB cyklistiky ju zmením na cestnú. Bohužiaľ nemám rád cestnú cyklistiku na horskom bicykli, ale v tomto prípade iná možnosť nebola. Takže  nezdolám vrch Strážov, ale aspoň pôjdem okolo neho. 
 


Dostal som sa na miesto, kde už som videl obec Zliechov. Obec do ktorej som sa mal dostať cez lesy a  lúky a na pravej strane sa týči ten krásny Strážov, Pýcha a najvyšší vrch Strážovských Vrchov. (vidieť na tretej fotke)
 


Nakoniec moja cesta bola aká bola, ale užil som si pekný deň na slniečku a v prírode a zo Zliechova som pokračoval smer Ilava, kde som šiel na obed a potom vláčikom cestoval domov.

Moja trasa tu: https://flow.polar.com/training/analysis/3520419487

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Hrozí vojna medzi USA a Iránom?

Ropné zariadenie v Saudskej Arábii zbombardovali drony.


Už ste čítali?