Rozhľadňa Háj - Nová Baňa (turistika)

Autor: Denis Herák | 7.9.2019 o 12:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  636x

Minulý víkend som sa s partnerkou vybral pozrieť Novú Baňu a pohorie Pohronský Inovec. Príjemné čítanie prajem. 

Minulý víkend som sa rozhodol z mojou partnerkou, že skočíme niekam na turistiku. Kedže nám naposledy nevyšiel plán no skôr počasie, tak bolo jasné, že tento krát počasie bude na naše strane. Dohadovanie bolo veľmi rýchle. Vyhrala to Nová Baňa a jej okolité krásy, ktoré ponúka.  Ako prvé čakalo mňa skoré ranné cestovanie do Nitry, kde sa ku mne pridala i moja polovička a potom pekne spolu vo dvojici smer Nová Baňa. Cestovanie bolo príjemné a počasie hneď z rána horúce až pekelné.  Ešte pred tým ako sa vyberieme na našu turistiku, tak sa zastavujeme na benzínke nakúpiť si pitie a kinder bueno :) a potom nezostávalo nič iné, ako sa vybrať po žltej turistickej značke smer les.  


Náš prvý bod zastávky bola krásna Zvonička pod Hájom, ktorá sa nachádza v lesíku a ponúka aj super miesto na pauzu, relax. Môžete si tam v kľude opiecť nejakú dobrotu, nachádza sa tam veľké ohnisko. Musím povedať, že zvonička sa nám veľmi páčila a určite stojí za návštevu a pokiaľ pôjdete po žltej značke budete ju mať po ceste. Aj my sme si pri tomto krásnom mieste dali krátku pauzu na raňajky a ja som si dal super moravský koláčik ako môžete vidieť na fotke. 
 


Po pár minútach sme sa vybrali zas smer žltá turistická značka a ako inak poriadne stúpanie ale príjemnom chladnom lesíku.
 


Po nejakej chvíľke sa dostávame na druhý bod našej dnešnej turistiky a to vyhliadkové miesto Červená skala. Nato, že sa dané miesto nachádza vo výške cca 420 metrov, ponúka nádherné výhľady na časť Novej Bani a okolitú prírodu. Musí byť s tade krásny pohľad na západ slnka.
 


Vychutnali sme si prvé vyhliadkové miesto, ale o cca 500 metrov nás čakalo druhé vyhliadkové miesto a tretí bod dnešnej turistiku. Vyhliadkové miesto Havrana skala, ktorá sa nachádza vo výške cca 450 metrov a ponúka tak tiež krásne a zaujímavé pohľady na okolie a aj troška iné možnosti, ako prvé menované vyhliadkové miesto.
 


Vychutnali sme si obe krásne vyhliadkové miesta, ale nezostávalo nič iné, ako sa vybrať ďalej. Stále lesíkom a stále po žltej značke. Po chvíľke nás čakalo dlhé a strmé stúpanie, ale nič náročné. A potom to prišlo. Zbadali sme náš hlavný cieľ našej turistiky a to rozhľadňa Háj.

Rozhľadňa Háj ponúka krásne výhľady na celé mestečko Nová Baňa a okolité kopanice - lazy - banské dedinky. Viem si predstaviť, že s tejto rozhľadni musí byť krásny východ ale aj západ slnka. Je to miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Po ceste hore stretne aj veľa jašteríc :) .
 


Vychutnali sme si pohľady a nafotili všetko čo sa dalo a nezostávalo nič iné, ako sa po žltej značke vybrať smer dole centrum Novej Bane. Zostup bol veľmi rýchli. Zbadali sme tabule upozornením, že je tu veľký výskyt medveďov a moja polovička mala s toho blbý pocit, tak sme dali rýchlejšie tempo.
 


Popri tom, ako sme išli dole som si pozrel mapu a našli sme tam zaujímavé putnícke miesto, ktoré bolo krásne čisté a úplne vhodné na relax. Miesto Vám ponúkne veľa posedenie, krásny kostolík a aj prameň vody, ale ktorý v tom teplo, aké bolo žiaľ nemal vodu. 
 


Ako sme tak došli do mesta, tak sme sa zastavili na kávu a potom na super obedík. Po obede sme mali ešte čas, tak som povedal, že poďme pozrieť, ten kostolík čo je tam na kopci :) .

Ked sme prišli pod kopec, zistili sme, že je to krížová cesta, ktorá má krásny cieľ. Kostolík a luxusný výhľad na okolie. 
 


Takže tento výlet odporúčam každému. Či je mladý starý alebo aj lenivý. Určite si tam každý nájde niečo, čo ho zaujme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Hrozí vojna medzi USA a Iránom?

Ropné zariadenie v Saudskej Arábii zbombardovali drony.


Už ste čítali?