Omšenská Baba a 4 vyhliadky - Turistika

Autor: Denis Herák | 28.11.2019 o 8:49 | Karma článku: 1,43 | Prečítané:  761x

Tento krát si dáme prechod cez časť pohoria Strážovské vrchy. Prajem príjemné čítanie a pozeranie fotiek.

23.11.2019 som sa po skoro roku, dohodol mojim parťákom Jankom, ktorým sme zdolávali všetky možné vrchy na Slovensku, že sa zas stretneme a skúsime niečo zdolať. Tento krát trasa nemohla byť náročná, tak viete Janko má 80 rokov a je to vek, kedy už iný dôchodcovia ledva chodia. Tento krát som mal za úlohu naplánovať trasu ja, tak pozrite sa so mnou v tomto blogu, čo som vymyslel a aké zaujímavé miesta sme počas turistiky videli. Keď sme v sobotu skoro ráno prišli autobusom do Tren. Teplíc, tak sme vedeli, že počasie bude na našej strane. Obloha už bola pekná modrá a sem tam nejaké oblaky. Jediný problém nám začiatkom robil silný a studený vietor. Prvé metre sme prešli cez námestie a časť kúpeľného parku a potom sme sa vybrali po zelenej tur. značke do lesíka. Tak tiež ma môžete sledovať na ISTAGRAME: @deniskoherak FACEBOOK: https://www.facebook.com/photoherakdenis/ 
Ako sme išli lesíkom hore a zdolávali prvé výškové metre, tak po chvíľke prídeme na prvé zaujímavé miesto, Vyhliadkové miesto Jeleň. Musím povedať, že vyhliadkové miesto Jeleň ponúka celkom pekné pohľady na kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice a tak isto i na časť lesa a hôr.

Prvý bod tohto výletu máme za sebou a pokračujeme na druhé, ale ako sme tak kráčali zrazu sme prišli na otvorené priestranstvo a v diaľke sa nám ukázali i Vršatské Bradlá ktoré patria medzi Biele Karpaty.

Pomaly ale isto prichádzame na druhé miesto a aj tento krát je to vyhliadkové miesto názvom Biela Skala. Ako je vidieť na fotkách toto miesto Vám ponúka krajšie pohľady ako vyhliadka Jeleň. Tak isto tu máte pohľady na Tren. Teplice, ale i na údolie a na časť pohoria Strážovské vrchy.

Po krátkej pauze na Bielej skale sme sa vybrali ďalej cez lesík a lúky. Zelená značka nám končí a pripájame sa na žltú. Ako môžete vidieť na prvej fotke, tak to bol zostup, kde sme sa skoro obaja zabili. Neskutočne šmykľavé blato ktoré bolo vyjazdené od ťažkej techniky. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

Ďalší a už tretí bod tejto trasy je tak tiež pekné vyhliadkové a odpočinkové miesto názvom Kamenné Vráta. Toto miesto, Vám ponúkne pohľad na malú časť pohoria Strážovské vrchy a lúky, po ktorých sa cez leto a jar pasú ovečky.

Po chvíľke sa dostávame na ďalšie zaujímavé a s tohto výletu aj najkrajšie vyhliadkové miesto názvom Sokolovica. Na tomto mieste máte krásne panoramatické pohľady na Strážovské Vrchy a v diaľke i na Biele Karpaty. Okolo tohto miesta som už išiel veľa krát, ale nikdy som sa tam nezastavil, ale už viem, že to bola chyba a som rád, že tento krát sa to nezopakovalo. Toto vyhliadkové miesto, môžem brať podľa seba ako jedno najkrajších v Strážovských Vrchoch.

Po 4 krásnych vyhliadkových miestach nás čakajú posledné kilometre cez lúky a les. Na prvej fotke môžete vidieť lúku a v strede fotky strom. Bolo to miesto, kde sme si dali dlhšiu pauzu na čajík a jedlo. Je tam spravené príjemné posedenia a aj ohnisko.

Posledné stúpanie na náš hlavný cieľ sme zdolali, tak to znamená že Omšenská Baba bola prekonaná a zdolaná. V nohách sme mali cca 20 kilometrov a vrch nás obdaril krásnym počasím a výhľadmi na všetky strany. Na fotkách môžete vidieť pohľady na dedinku Omšenie, Strážovské Vrchy - krásny pohľad na vrch Homôlka i pohľad na vyhliadkové miesto Sokolovica a tak tiež v diaľke vidieť Biele Karpaty a pod.

Samozrejme musela byť aj spoločná vrcholová fotka aj zápis do denníku, ktorý nájdete v schránke na dvojkríži.

Obaja sme boli radi, že sme sobotu využili naplno a určite spolu ešte pôjdeme na túru, ak zdravie Jankovi dovolí.
 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.


Už ste čítali?